Rok szkolny 2017/2018 Rokiem dla Niepodległej Rok szkolny 2013/1014 Rokiem Szkoły w Ruchu Rok szkolny 2012/2013 Rokiem bezpiecznej szkoły Rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka***

Hasło przewodnie MEN

Rok szkolny 2017/2018 Rokiem dla Niepodległej

Program Obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.docx

Występy w kościołach 11.11.2018 r.

W dzień 100.  Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie  i absolwenci  naszej szkoły pod opieką dyrektora,               p. Jacka Wojtasa, wystawili w kościołach w Drołtowicach i Dziesławicach część artystyczną. Inscenizacja miała za zadanie przybliżyć mieszkańcom parafii Drołtowice to ważne dla Polaków wydarzenie. Wierszami, pieśnią i filmem młodzież ukazała okoliczności utraty Niepodległości,  a potem walki o nią!

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii!!!

10 listopada, o godz. 17:00, w kościele pw. Św. Mateusza w Drołtowicach odbyły  się msza święta oraz inscenizacja poświęcona 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie i absolwenci naszej szkoły pod opieką dyrektora, p. Jacka Wojtasa, przypomnieli zebranym okoliczności, w których Polacy, po 123 latach niewoli, odzyskali wolność.

Inscenizację  uświetnił występ Zespołu „Zawadiacy” oraz ułani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kawaleryjskim im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich.

W spotkaniu udział wzięli również zaproszeni goście:

Dyrektor Centrum Usług Wspólnych – p. Monika Zobek – Dubicka, reprezentująca  sycowską oświatę oraz  p. Burmistrza Sławomira Kapicę,.

Burmistrza elekt – p. Dariusz Maniak

Radny - p. Jacek  Mieszała

Radny   – p. Mieczysław Troska

Sołtys Drołtowic – p. Włodzimierz Nawrot

Sołtys sołectwa Zawada – p. Paweł Cempel

Obecni byli także uczniowie i ich rodzice oraz parafianie.

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii!!!

Prawa i obowiązki każdego Polaka zawarte  w Konstytucji RP

Uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji          3 Maja.

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez  Polskę

Udział w konkursie poświęconym Irenie Sendler.

Franciszek Dobrzak kl. 6

Znane kobiety, które otrzymały Nagrody Nobla.

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”.MEN od kilku lat nadaje hasła przy okazji kolejnych inauguracji roku szkolnego, aby w ten sposób zwrócić uwagę na ważne idee i problemy związane z edukacją.

źródło: men.gov.pl

Apel z okazji Odzyskania Niepodległości.

W ramach 99 rocznicy odzyskania niepodle głości delegacja  uczniów naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem na Placu Wolności w Sycowie.

11 listopada 2017 r. w kościele p.w. Św. Mateusza w Drołtowicach odbył się wieczorek słowno -  muzyczny pt. „Tam gdzie cichnie gniew i lęk” poświęcony 99 rocznicy odzyskania niepodległości.  Wzięli w nim udział mieszkańcy parafii, uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Obecni byli również przedstawiciele władz lokalnych: Burmistrz Miasta i Gminy Syców, p. Sławomir Kapica, Radny Rady Miejskiej Sycowa, p. Mieczysław Troska, przedstawiciele sołectwa Drołtowice, przedstawiciele Rady Rodziców oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Drołtowicach.

Wieczorek przygotowany został we współpracy z Proboszczem Parafii Św. Mateusza. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. Jacka Wojtasa. Gościnnie wystąpili również absolwenci naszej szkoły: Klaudia Jokiel i Wojciech Musiał oraz zaproszeni goście: Łukasz Warszawski i Julia Braszka.

22 października w kościele p.w. Św. Mateusza w Drołtowicach oraz w kościele      w Dziesławicach uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. Jacka Wojtasa wystawili sztukę pt. „Zło dobrem zwyciężaj”.  Wspomnienie o ks. Jerzym Popiełuszce przygotowane zostało z okazji 33 rocznicy śmierci, bestialsko zamordowanego błogosławionego. W przedstawieniu obok uczniów naszej szkoły udział wzięli także absolwenci: Beata Ratajczak, Aleksandra Mieszała oraz Szymon Radomski.