• "Bilet do świata"

• W roku szkolnym 2017/2018  również bierzemy udział w akcji "Bilet do świata".

W roku szkolnym 2017/2018, do momentu wytypowania przez Fundację kolejnego wychowanka, miesięczna kwota wpłat wynosić będzie 46 zł. Pieniądze te przeznaczone są na naukę Joachima.

Wcześniej łożylismy również pieniądze na Erica, który zakończył już edukację.

Eric napisał do nas list, którego tłumaczenie przesłała nam Fundacja

Parafia Chrystusa Króla,

Post Office Box 5,

Gushegu Region Północny,

22 września 2016

Uczniowie i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Drołtowicach

LIST UZNANIA

Pisanie tego listu to dla mnie prawdziwa radość, ponieważ mogę w nim wyrazić swoją głęboką wdzięczność oraz szczere uznanie dla Państwa.

Mimo iż, przez długi czas nie mogłem wysłać listu, mam nadzieję i wierzę, że wszystko dobrze u Państwa.

Niemniej jednak, nie wiedziałem nawet, w jaki sposób wyrazić moje szczere uznanie dla Państwa, Was Uczniowie, którzy przyczyniliście się do tego, aby uczynić mnie tym, kim jestem dzisiaj.

Kiedy spoglądam w przeszłość, widzę, że sprawy były dla mnie i dla rodziny bardzo trudne. Zanim wkroczyliście w moje życie, aby nam pomóc, wiele cierpiałem z powodu problemów finansowych. Żyliśmy z dnia na dzień, nawet nie rozważaliśmy możliwości pójścia do szkoły. Jednak dziś mogę śmiało  stwierdzić, iż dwoje z nas ukończyło szkołę średnią, a trzeci  jest aktualnie na drugim roku w szkole średniej.  Wszystko to jest wielkim osiągnięciem dla całej rodziny. Bez Waszej pomocy, moja edukacja byłaby dziś niczym.

Jeszcze raz dziękuję Wam za wspieranie mnie w edukacji, aż do tego stopnia. To z pewnością trudne wspierać kogoś, od którego jest się tak bardzo daleko. Wiele zainwestowaliście we mnie  i w moją rodzinę. Cieszę się, że mogę Was poinformować, iż mimo że nie zawsze byłem w stanie sprostać Waszym oczekiwaniom (nie otrzymywałem wyłącznie pozytywnych ocen), wszystko co we mnie zainwestowaliście, nie zostało zmarnowane, a rodzina będzie wciąż doceniać Waszą uprzejmość.

Gdy dostałem Wasz e-mail, byłem pod dużym wrażeniem tego, co uczyniliście w ciągu ostatnich pięciu lat. Nie wiedziałem, co powiedzieć, a potem pomyślałem, że Bóg zapłaci Wam za wszystko, całą miłość i współczucie, które okazujecie biednym.

Bóg pobłogosławił również mnie tego roku, ponieważ pieniądze wysłane przez Was na uprawę roli, przyniosą duży zysk. Wszystko, co zasiałem, wskazuje, że zbiorę obfity plon, a to pomoże mi kontynuować edukację. Niezwykle to cenię i nadal będę cenił niezależnie od okoliczności.

Cała rodzina życzy Wam wszystkiego najlepszego i dziękuje za Wasz wielkoduszny gest. Jesteście przecież wsparciem całej rodzinnej edukacji i zostaniecie na zawsze zapamiętani w rodzinie za swą wielką filantropię.

Proszę przekazać nasze pozdrowienia Waszym rodzinom, przyjaciołom i krewnym wraz  z podziękowaniem za ich wspaniałe dzieło. Niech Pan obficie błogosławi Wam wszystkim.

Dziękuję,

Na zawsze Wasz,

Nchube Eric

Dowody wpłaty oraz cała dokumentacja przebiegu akcji, do wglądu u dyrektora szkoły.

Koordynator akcji, Jacek Wojtas

Dzięki akcji "Bilet do świata" organizowanej przez Fundację "Dzieci Afryki" podjęliśmy się duchowej i materialnej opieki nad wychowankami misji katolickiej księży Werbistów w diecezji Yendi na terenie północnej Ghany.

Dzięki naszej pomocy dwaj chłopcy z Ghany mają możliwość kształcić się.

Oto Oni:

Eric.

Eric w swoim rodzinnym domu.

Eric podczas pracy w ogródku.

Eric ze swoją rodziną.

Eric podczas pisania listu.

Joachim.

Joachim z bratem.

Joachim z rodziną.

Joachim w drodze do szkoły.

Joachim w szkole.