Profilaktyka

Sprawozdanie z przebiegu

VI Sycowskich Dni Trzeźwości

w Szkole Podstawowej w Drołtowicach

19 – 20 października 2017 r.

W ramach  VI Sycowskich Dni Trzeźwości w naszej szkole:

- Odbyła się prelekcja dla uczniów klas IV - VII na temat „Uzależnienia od Internetu” przeprowadzona przez specjalistę z pracowni „Empatia”, p. Martynę Cichosz.

- Uczniowie wzięli  udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym: „Stop uzależnieniom”. Uczniów do konkursu przygotowywały p. Anna Wojtasik, p. Anna Krzywania – Łacina. Wyróżnienie w Konkursie zdobyła Maria Froń z kl. III, której opiekunem była p. Anna Wojtasik.  Wyróżniona uczennica otrzymała z rąk zastępcy Burmistrza Miasta i Syców, p. Roberta Maleckiego, nagrodę. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się w Urzędzie Miasta i Gminy Syców.

- Uczniowie naszej szkoły wystawili w naszej szkole oraz szkołach gminy Syców przedstawienie profilaktyczne pt. „Pomyśl zanim spróbujesz”.

- Dyrektor szkoły, pedagog szkolny oraz nauczyciele wzięli udział  w konferencji szkoleniowej pod hasłem „Nowe technologie cyfrowe a rozwój edukacyjny dzieci i młodzieży – szanse i zagrożenia – modele skutecznej profilaktyki cyberzaburzeń” Konferencję poprowadził - profesor Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej  w Warszawie.

- Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Froniewskiej wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Gier Logicznych „RUMMIKUB”. Turniej odbył się w SP nr  1 w Sycowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Cyprian Rola, Adrianna Dembska  i  Franciszek Dobrzak z kl. VI.

- Dyrektor szkoły wziął udział w konferencji na temat uzależnień behawioralnych przeprowadzonej przez p. Darię Ciesielską, specjalistę psychoterapii uzależnień – „Empatia” z Kalisza.