• Szkoła Równych Szans

• SZKOŁA RÓWNYCH SZANS

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego

Od 01.02.2011 r. do 30.06.2012 r. w naszej szkole jest realizowany projekt pt.„Szkoła równych szans”. Projektem zostali objęci  uczniowie klas I- III na podstawie  przeprowadzonych wcześniej diagnoz  pod kątem zainteresowań  i trudności w nauce.

W tym roku szkolnym odbywają się następujące zajęcia:

-  Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji – 1 grupa

-  Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych –     1 grupa

-  Zajęcia dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy – 2 grupy

-  Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy – 2 grupy

Łącznie w ciągu trwania projektu będzie zrealizowanych 360 godzin zajęć.

W ramach projektu zostaną również zakupione  komplety pomocy dydaktycznych, sprzęt specjalistyczny oraz  materiały biurowe.