• Wycieczka do Wrocławia

•

Wycieczka do Hydropolis i Panoramy Racławickiej we Wrocławiu odbyła się 25 listopada 2021 r.

Uczestniczyli w niej uczniowie klas  39 uczniów z kl. VII i VIII oraz 3 opiekunowie, nauczyciele szkoły.

I etapem wycieczki było zwiedzanie Hydropolis wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą poprzez ciekawe, interaktywne wystawy dotyczące min. podwodnego świata.     Uczniowie mieli okazję dotknąć  tu wielu urządzeń, pomp, silników czy dźwigni, a także obejrzeć  dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji.

II etapem wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat bitwy stoczonej pod Racławicami pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki.

Zakończeniem wyjazdu był poczęstunek w Mc Donalds.

Uczniowie objęci byli fachową opieką, którą sprawowali pilot biura podróży, a także przewodnicy prowadzący grupę w miejscach zwiedzania.

Koszt wyjazdu obejmował: koszty przejazd, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, usługę przewodnicką oraz poczęstunek.

Wycieczka zorganizowana została we współpracy z biurem turystycznym ALFA – TOUR  z Oleśnicy.