sukcesy powiatowe
- Powiatowy Jesienny Konkurs Plastyczny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Wszystkie barwy jesieni" zorganizowany przez PCIK w Oleśnicy (laureatka - Kinga Dryka i 3 wyróżnienia - Julia Piasecka, Wojtek Godlewski i Franek Dobrzak)
- Konkurs Plastyczny "Bolesław Krzywousty i jego czasy"
Konkurs został zorganizowany przez Fundację Korony Polskiej oraz Szkołę Podstawową im. Kazimierza Górskiego w Łozinie. W kategorii klas IV -VI nadesłano 132 prace - tylko dziesięć zostało nagrodzonych. (wyróżnienie dla Igora Żareckiego)
Rok szkolny 2019/2020
Rok szkolny 2016/2017
Wojewódzki Konkurs Plastyczny”Las dziełem doskonałym” pod hasłem „Drewno jako odnawialny i ekologiczny surowiec organizowany przez Nadleśnictwo Syców
II miejsce Franciszek Dobrzak
XIV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny :Przyjaciele lasu”
organizowany przez SP w Stradmii; - 7 laureatów
Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne
II m. Aleksandra Szynczewska - pchnięcie kulą
II m. Hubert Łanowy - pchnięcie kulą
„Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”
Jan Jakubowski, Aleksandra Szynczewska i Magda Weszka z kl. VI oraz Mateusz Piras z kl. V reprezentowali Gminę Syców w powiatowych zawodach "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” uzyskując IV miejsce.
styczeń 2017r.
Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Piszemy Poprawnie"
Awans do Finału:
Jakub Piras z klasy VI
Mateusz Piras z klasy V
opiekun - p. D. Błach
Olimpiada Wiedzy o Lesie zorganizowanej przez Nadleśnictwo Syców - II miejsce w etapie gminnym Zakwalifikowanie do finału – 6 miejsce Mateusz Piras
Rok szkolny 2015/2016
Maj 2016
Laureaci XIII Konkursu Plastyczno-Przyrodniczego "Podwodny świat"- Stradomia
Maria Froń
Igor Żarecki
Zofia Schab
Dominika Nawrot
Szymon Musiał
Mateusz Lis
Bartosz Zajdler
Kacper Weszka
grudzień 2015r.
Powiatowy Konkurs Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową
Nagroda Przewodniczącego Jury Jana Wieczorka dla Jakuba Gąsiora
Rok szkolny 2014/2015
1.06.2015r.
II miejsce
dla Franciszka Dobrzaka
w konkursie plastycznym "Kto jest przyjacielem lasu"
Konkurs zorganizowany przez Nadleśnictwo Syców.
19.05.2015r
III miejsce
Aleksandra Jakubowskiego
w pchnieciu kulą
31.03.2015
IV miejsce
w mini piłce siatkowej
"dwójek chłopców"
Jan Jakubowski, Igor Malarz, Mikołaj Smolis, Kacper Gąsior, Jakub Gańko
16.03.2015rI miejsce
Jakuba Pirasa
w eliminacjach
Ogólnoplskiego
Turnieju Wiedzy Pożarniczej
opiekun E. Mencel
16.03.2015r
II miejsce
Krystiana Czerniaka
w eliminacjach
Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej
opiekun E. Mencel
POWIATOWE DYKTANDO JĘZYKA NIEMIECKIEGO
II MIEJSCE- MAKSYMILIAN SŁOTA
12.03.2015r
II miejsce
w zawodach szachowych szkół podstawowych
opiekun E. Mencel
11 grudnia 2014r.
Wyróżnienie
dla Magdaleny Weszki
w Powiatowym Konkursie Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową
Konkurs zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Twardogórze
5 grudnia 2014r.
I miejsce
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kartka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”
Lena Duda, Gabriela Klińska, Aleksander Jakubowski
Konkurs zorganizowany przez PCEIK w Oleśnicy
30 pażdziernika 2014r
III miejsce
Konkurs multimedialny „Las i jego funkcja gospodarcza”
Aleksander Jakubowski
Konkurs zorganizowany przez Nadleśnictwo Syców
28.03.2015r
IV miejsce
w mini piłce koszykowej chłopców
rok szkolny 2013/2014
27.03.2014
IV miejsce
w mini piłce koszykowej dziewcząt
Kwalifikacja do etapu finałowego zDolnego Ślązaczka z j. polskiego - Krystian Czerniak.
POWIATOWY KONKURS PIOSENKI I POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJI
I miejsce ( piosenka) Oliwia Lipińska kl.VI
wyróżnienie ( wiersz) Lena Duda kl.II
KONKURS POWIATOWY JĘZYKA NIEMIECKIEGO
I miejsce indywidualnie Maksymilian Słota kl.VI
III miejsce grupowo :
Oliwia Lipińska kl.VI
Maksymilian Słota kl.VI
Krystian Czerniak kl.VI
Konkurs plastyczny „Jesień barwami opisana” organizowany przez PCEiK w Oleśnicy.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Jacka Wojtasa.
Nagrodę odebrała ucz. kl. IV - Zuzanna Urbańska
Wyróżniona została także praca ucz. kl. IV – Jakuba Miedzińskiego
Krystian Czerniak zakwalifikował się do II etapu
Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek.
Koniec roku szkolnego 2013/2014
Laureat
Julia Słota
w XI Regionalnym Konkursie Przyrodniczo-Plastycznym "Kolorowa łąka"
IV miejsce
w powiatowym Czwórboju
Lekkoatletycznym- chłopcy
VII miejsce
w powiatowym Czwórboju
Lekkoatletycznym -dziewczęta
II miejsce
w eliminacjach powiatowych
Ogólnopolskiego Turnieju
Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
II miejsce
Krystian Czerniaka
w eliminacjach powiatowych
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież Zapobiega Pożarom”
marzec 2014r.
Szkoła Podstawowa w Drołtowicach zdobyła
wicemistrzostwo w Powiatowym Turnieju Mini piłki siatkowej trójek dziewcząt.
Reprezentacje szkół zajmujących trzy pierwsze miejsca otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przezPowiatowy Szkolny Związek Sportowy.
Skład drużyny: Oliwia Lipińska, Beata Ratajczak, Julia Ślusarek, Emila Waloch, Hanna Gańko, Sara Zajdler.
Opiekunem –Ewelina Mencel
III miejsce
w Mistrzostwach Powiatu w Szachach
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Nagroda Dyrektora SP nr 3 i Gimnazjum nr 2 w Twardogórze
w konkursie
"Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"
IV miejscew powiatowym Turnieju mini piłki koszykowejw kategorii chłopców
Powiatowy Konkurs Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej
Lena Duda z klasy I- I miejsce - kategoria wierszWiktoria Wólkiewicz z klasy VI - wyróżnienie - kategoria piosenka