Nawigacja

 • Bezpieczne wakacje

  Zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach. – napisała w liście do dyrektorów szkół i placówek oświatowych Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

  Minister Edukacji Narodowej przypomniała również, że MEN przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

  Przypominamy, że na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  Departament Informacji i Promocji

 • Życzenia

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach, Jacek Wojtas, życzy dzieciom,  uczniom spokojnych, pełnych wrażeń wakacji!

  Niech ten wolny czas nie będzie czasem straconym! Rozwijajcie swoje pasje i zainteresowania, na które w roku szkolnym nie mieliście czasu! Zwiedzajcie nowe miejsca i poznawajcie nowych ludzi! Poszerzajcie własne horyzonty...

  Przede wszystkim jednak dbajcie o własne i innych bezpieczeństwo!!!

  Rodzicom  życzę, aby wspólnie spędzony czas pozwolił wypracować jeszcze lepsze relacje z dziećmi:)

  Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2018/2019!

 • Podziękowania Dyrektora Szkoły

  Drodzy Państwo, drodzy Uczniowie za nami 10 miesięcy wytężonej pracy, pracy nas wszystkich, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, rodziców uczniów, pracowników niepedagogicznych, władz lokalnych.

  Dziękuję nauczycielom za zaangażowanie w pracę z uczniami, za ich profesjonalizm, cierpliwość i oddanie. Dziękuję za trud jaki włożyli wdrożenie reformy, dziennika elektronicznego. Dziękuję za wszelką pomoc mi okazaną w tym trudnym i dla mnie czasie. Dziękuję za wszelkie pomysły, inicjatywy i uwagi. Jest mi niezmiernie miło kierować wspaniałym gronem, którego nauczanie, wychowanie i opieka nad dziećmi nie jest tylko zawodem ale pasją!!!

  Za nami pierwszy rok z uczniami byłej Szkoły Podstawowej  w Szczodrowie. Cieszę się, że udało się nam tak „bezboleśnie” zakończyć okres adaptacji uczniów ze Szczodrowa. Przy okazji chciałbym podziękować rodzicom uczniów, że w tym trudnym czasie zmian umieli Państwo rozmawiać i poszukiwać kompromisu. Efektem tego jest dzisiaj pełna integracja uczniów w zespołach klasowych. Zaangażowanie rodziców w prace remontowe jest dowodem na to, że czują się już Państwo częścią naszej szkoły!

  Za nami pierwszy rok wprowadzenia dziennika elektronicznego. Cieszę się, że dla wielu z Państwa dziennik stał się niezawodnym  źródłem informacji o postępach w nauce i zachowaniu dzieci. Myślę, że stał się również doskonałym sposobem komunikacji w relacjach rodzic – nauczyciel.

  Za nami pierwszy rok pracy nowych pracowników szkoły i  nauczycieli, tych przyjętych ze Szczodrowa, jak i nowo zatrudnionych. Wiem, że cieszą się Państwo wielki szacunkiem, tak ze strony uczniów, jak i ich rodziców. Widząc Państwa zaangażowanie i pracę wiem, że i dla Państwa nasza szkoła jest miejscem, gdzie mogą się Państwo rozwijać, nabywać doświadczenia pedagogicznego. Dziękuję za współpracę!

  Za nami wiele prac remontowych. W roku szkolnym 2017/2018 dokonaliśmy wielu prac w zapleczu kuchennym, magazynach. Zaadoptowaliśmy sprzęt i środki dydaktyczne ze Szkoły Podstawowej w Szczodrowie. We wszystkich tych pracach uczestniczyli pracownicy niepedagogiczni, obsługa szkoły. Chciałbym z tego miejsca Państwu podziękować za nieocenioną pomoc. Dzięki Wam ta szkoła jest czysta i zadbana. Na pochwałę zasługuje Państwa zaangażowanie i oddanie. Dziękuję!

  We wspomnianych remontach udział brali również rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Wszystkim dziękuję za  trud pracy dla naszego wspólnego dobra.

  Podziękować pragnę szczególnie Radzie Rodziców. To z inicjatywy Rady Rodziców w naszej szkole podjęto wiele działań dla dobra dzieci i uczniów. Od początku roku szkolnego Rada Rodziców czynnie uczestniczyła w życiu szkoły. Rada Rodziców pozyskiwała środki finansowe, nie szczędząc swojego prywatnego czasu i sił. Wymierne efekty tych działań są widoczne już dzisiaj. Adaptacja zieleni przed szkołą zmierza ku końcowi. Zostało jeszcze tylko położenie kostki, zakup i zamontowanie ławek i atrakcji dla dzieci. W tym ogromnym przedsięwzięciu udział bierze wielka rzesza ludzi: pracownicy szkoły, rodzice uczniów, właściciele  miejscowych zakładów pracy, władze lokalne. Dzisiaj nie sposób wszystkich wymienić z imienia. Zrobimy to na wrześniowym podsumowaniu projektu, na który już dzisiaj zapraszam.   

  Drodzy Państwo jako dyrektor szkoły chciałbym podziękować wszystkim rodzicom za wszelką pomoc, którą udzielili Państwo wychowawcom, uczniom, szkole! Jestem szczęśliwy, że dane mi jest kierować szkołą, w której rodzice są tak bardzo aktywni. Nie ma dzisiaj żadnego rodzica, który w jakikolwiek by sposób nie zaangażował się w życie szkoły, klasy. Dziękuję bardzo za udział we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych, wyjazdach, wycieczkach, biwakach, zbiórkach pieniędzy, fantów, pieczeniu ciast, robieniu ozdób świątecznych, sponsorowaniu nagród w konkursach, sponsorowaniu mebli do klas, zaplecza szkolnego, organizowania spotkań z ciekawymi ludźmi. Wyrazy ogromnego szacunku za Państwa wspaniałą postawę i społeczną pracę dla dobra uczniów naszej szkoły.

  Wreszcie podziękowania należą się władzom lokalnym, które wspierają naszą szkołę na każdym kroku. Dziękuję                      p. Burmistrzowi, Sławomirowi Kapicy,  za wszelką pomoc i serdeczność jaką zawsze okazuje naszej placówce. Dziękuję ani dyrektor CUW – p. Monice Zobek – Dubickiej oraz pracownikom Urzędu za całoroczną, owocną współpracę. Podziękować pragnę również naszym radnym, p. Jackowi Mieszale, p. Mieczysławowi Trosce oraz sołtysom, p. Włodzimierzowi Nawrotowi, p. Dariuszowi Kosmali, p. Annie Gajek, p. pPwłowi Cemplowi. za wszelką pomoc jaką okazali naszej placówce. Dziękuję za pomoc w organizowaniu imprez, zabieganie o sponsorów i nagrody dla uczniów. Szczególnie dziękuję za ogromną  życzliwość tak, w stosunku do naszej szkoły, jak i mojej osoby.

  Dziękuję wszystkim instytucjom, szkołom oraz ks. proboszczowi parafii św. Mateusza. Cieszę się, że wspólne działania pozwalają promować naszą szkołę w środowisku.

  Pragnę podziękować za wszelką pomoc jaką okazali mi wszyscy Państwo w tym trudnym  również dla mnie okresie. Nowe wyzwanie i odpowiedzialność jakie niesie za sobą stanowisko dyrektora nie byłoby do uniesienia gdyby nie Państwa życzliwość. Dobre słowa,  a czasem i konstruktywna krytyka pozwalają mi starać się jak najlepiej wykonywać moje obowiązki. Dziękuję wszystkim za ten ro szkolny!

  Drodzy Państwo, drodzy uczniowie! Nadszedł wreszcie czas by podziękować najmłodszym! Drodzy uczniowie i dzieci! Nasze działania nie miałyby sensu gdyby nie Wy! To dla Was, my dorośli, podejmujemy tyle zabiegów. Mam głęboką nadzieję, że nasza szkoła spełnia Wasze oczekiwania. Dziękuję Wam za pracę nad sobą, za pracę dla innych. Niech Wasze sukcesy cieszą Was, waszych rodziców i świadczą dobrze o naszej szkole w środowisku.

  Pozdrawiam, Dyrektor Szkoły, Jacek Wojtas

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018
  24.06.2018

  22 czerwca był ostatnim dniem w szkole przed wakacjami, uczniowie odebrali świadectwa, obejrzeli występ, przygotowany przez uczniów z klasy pierwszej, pożegnali szkolne ławki i rozpoczęli zasłużone wakacje.

 • Co robić aby być bezpiecznym w wakacje?
  20.06.2018

  Pani Pedagog przypomniała zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

 • Wycieczka do Krasiejowa.
  18.06.2018

  W poniedziałek 18 czerwca kl. I i II były na wycieczce w JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU.

  Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną.  Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie dzieci przeżyły chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył  z taką siłą, że pękła szyba a obserwujące podwodny świat dzieci zostały ochlapane wodą. Ostatnim punktem był pobyt na PLACU ZABAW, który zachwycił wszystkich. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna

   Szkoły Podstawowej w Drołtowicach

  serdecznie zapraszają

  Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i gości na

  zakończenie roku szkolnego 2017/2018,

   które odbędzie się dn. 22 czerwca  2018 r.

  Program uroczystości:

  8:00 – msza święta w kościele pw. Św. Mateusza w Drołtowicach

  8:50 – spotkanie na sali gimnastycznej

  10:00 – spotkanie z wychowawcami w klasach

   

 • Szkolny Konkurs Omnibus
  18.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Konkurs Omnibus.

 • GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - Wycieczka klasy V i VI

   GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE -  Wycieczka klasy V i VI
  11.06.2018

  W dniach 11.06 - 13.06. 2018 uczniowie klasy V i VI oraz kilkoro uczniów z klasy IV pod opieką p. Doroty Błach i p. Emilii Dobrzak byli na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Wyjazd był bardzo udany pod każdym względem. Świetna ekipa: pani pilot Ewelina, pan kierowca Jarek, pan przewodnik Darek i pani przewodnik Danusia, mama Barbara i babcia Kacpra. Piękne miejsce zakwaterowania.

  Cudowne widowki i ciekawe zabytki. Nawet pogoda była taka, że "zapamiętamy ją na długo" :) 

  A widzieliśmy:

  1. dąb Baretk w Zagnańsku

  2. Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni

  3. Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach

  4. Rezerwat Przyrody Nieożywionej - Kadzielnia - w Kielcach

  5. Klasztor na Świętym Krzyżu

  6. gołoborze na Łysej Górze

  7. zamek królewski w Chęcinach

  8. Centrum Nauki Leonardo da Vinci pod Kielcami

  9. Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

  Wielkie podziękowania dla tych, dzięki którym mamy nowe, piękne, niezapomniane wspomnienia !!!

 • „Bezpieczne wakacje” – spotkanie z Panią Policjantką.
  15.06.2018

  Dnia 15 czerwca 2018 r. w Szkole odbyła się prelekcja  z policjantką dla uczniów klas 0-VII, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Policjantka przestrzegała uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.
  Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa

 • Wyjazd do Cinema City we Wrocławiu zorganizowany przez SU
  15.06.2018

  13 czerwca Samorząd  Uczniowski zorganizował wyjazd do Cinema City we Wrocławiu na film  " Jurassic World - Upadłe Królestwo"  

 • 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu "Dobry Start" w związku z tym Dyrektor Szkoły prosi o zapoznanie się z informacjami na temat świadczenia w zakładce "Dobry Start".

 • W ramach doradztwa zawodowego w klasie VII odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Harabasz -pielęgniarką.
  08.06.2018

  W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie klasy VII poznają specyfikę różnych zawodów, a także w jaki sposób można zdobyć wykształcenie w danym zawodzie. Dlatego też dnia 08.06.2018 r. odbyło się spotkanie tym razem z pielęgniarką, panią Barbarą Harabasz. Uczniowie w skupieniu słuchali jaką ścieżkę nauki trzeba przebyć, by zostać pielęgniarką. Podczas spotkania była możliwość dowiedzieć się: o trudnym zawodzie pielęgniarki.Uczniowie dowiedzieli się, że w zawodzie pielęgniarki poza wiedzą medyczną wymagane są predyspozycje psychiczne. Przede wszystkim musi to być osoba ciepła, sympatyczna, kierująca się w swojej pracy dobrem pacjenta.

 • Projekt o zdrowiu klasy VII
  08.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt o zdrowiu klasy VII.

 • Gratulacje!!!

  Dyrektor Szkoły gratuluje uczniom i opiekunom sukcesów w konkursach!!!

 • Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego

  7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Biblijny pod hasłem "Ewangelię trzeba znać , Ewangelią Trzeba żyć” . Nasi uczniowie przygotowani przez ks. Piotra Wesołowskiego zdobyli I i III miejsce:

  Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego - Obrazek 1 Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego - Obrazek 2

 • Laureaci Regionalnego Konursu Plastycznego "Wiejska zagroda" zorganizowanego przez SP w Stradomi Wierzchniej
  06.06.2018

  6 czerwca laureaci XV Konkursu Plastyczno - Przyrodniczego "W wiejskiej zagrodzie"  odebrali nagrody książkowe, rozdane podczas uroczystego spotkania w SP w Stradomi W. Goście podziwiać mogli piękne prace dzieci oraz żywe zwierzątka, które cieszyły się ogromną sympatią.

  Nagrody otrzymali: Julia i Lena Śliwińska, Wojciech Poślod, Natalia MIdura, Wiktoria Węgrzyńska, Róża Musiał, Filip Zima, Julia Słota, Magda Weszka, Adrian Budzowski, Amelia Sznajder, Adam Wójcik.

  Gratulujemy wszystkim laureatom!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Drołtowicach
  Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, Drołtowice 12 56-500 Syców
 • 062 785 1427
  fax: 62 785 1427

Galeria