Nawigacja

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków.
  22.10.2018

  Znacie te zwierzaki? TAK…. To SŁODZIAKI!!!

  Dnia 22 października w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków.

 • Udział klasy I w akcji BohaterON
  18.10.2018

  Udział klasy I w akcji BohaterON.

  BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

 • W ramach doradztwa zawodowego klasa 7 odwiedziła Tartak "Iskra" w Drołtowicach.
  16.10.2018

  16 października uczniowie klasy 7 w ramach doradztwa zawodowego  uczestniczyła w wycieczce do tartaku „Iskra" w Drołtowicach. Jej celem było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem i organizacją pracy w tartaku, surowcem i jego klasyfikacją, budową i zasadami obsługi maszyn oraz urządzeń, a także procesami technologicznymi obróbki drewna. Wycieczka do tartaku była ciekawym doświadczeniem.

 • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  15.10.2018

   Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski

   Szkoły Podstawowej w Drołtowicach

  serdecznie zapraszają

  Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i gości na

  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej ,

   który odbędzie się

  dn. 15 października  2018 r.,  

  o godz. 9:00

   

 • PAMIĘTAMY...

  11.10.2018

  PAMIĘTAMY... - Obrazek 1

  Uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie o tematyce historycznej mającym  na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im  symbolicznych kartek będących wyrazem podziękowania za to ,że możemy żyć w wolnej Polsce. Istotnym celem kampanii było wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postawy patriotycznej  oraz budowanie wrażliwości społecznej.

 • Dzień Chłopaka w klasie II.
  07.10.2018

  Dzień Chłopaka obchodzony jest, co roku 30 września. Dziewczynki z klasy II przygotowały dla chłopców  z okazji ich święta niespodziankę  - upominki. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

 • Dzień Chłopaka w klasie III.
  07.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Chłopaka w klasie III..

 • Prace plastyczne uczniów z klas I-III - "Niepodległa Polska".
  05.10.2018

  Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Syców. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych ,rozwijanie tożsamości narodowej oraz zainteresowanie uczestników wydarzeniami historycznymi.Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 31.10.18r.

 • Dzień Chłopaka w klasie I
  04.10.2018

  Dzień Chłopaka w klasie I.

  W klasie I chłopcy obchodzili swoje święto bawiąc się, biorąc udział w konkursach i zabawach. Dziewczynki przygotowały również dla kolegów niespodzianki - prezenty. Super Chłopakiem został Michał:-)

 • Nasi w brązowych kolorach
  03.10.2018

  Zadowoleni wróciliśmy z Sycowa, gdzie 2 października odbył się Finał Gminny w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacje chłopców jak i dziewcząt zajęły trzecie miejsca, tym samym zdobywając brązowe medale. Gratulujemy sukcesu i liczymy na więcej.

 • Prace plastyczne Aliny Garbiec "Portret dziewczyny".
  28.09.2018

                  Alina Garbiec jest obecnie uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki  w Sycowie. Jej wielki talent plastyczny ujawnił się już w szkole podstawowej , gdzie zaczęła zdobywać liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych. Sukcesy te osiągała również będąc uczennicą Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie. Tam też została wybrana najlepszym plastykiem roku i otrzymała stypendium artystyczne rodziny Biron von Curland.

           Dziś Alina nadal rozwija swój talent na zajęciach artystycznych prowadzonych przez niezwykle utalentowanych  sycowskich plastyków  -     Annę i Pawła Oleszkiewiczów  ( ART. Paweł Oleszkiewicz  www.facebook.com/pa.art )

  Opracowała: mgr Bogusława Kornatko

 • Kodowanie w klasie II.
  23.09.2018

  Kubeczki z potencjałem.Kodowanie na dywanie.

 • 23.09.2018

           W sobotę 22 września  w szkole odbył się doroczny festyn rodzinny zorganizowany z inicjatywy dyrektora szkoły Jacka Wojtasa oraz Rady Rodziców, który został przygotowany główne z myślą  o dzieciach i ich rodzinach . Lato i wakacje najmłodsi żegnali biorąc udział  w grach zręcznościowych , zawodach sportowych oraz zabawach integracyjnych. Warto wspomnieć, że podczas trwania pikniku na przybyłych gości czekały liczne atrakcje m.in. dmuchany zamek, loteria fantowa , pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej lub  pokaz jazdy konnej. Szczególnym  zainteresowaniem cieszył się kącik kulinarny, gdzie można było posmakować grillowanych mięs, domowych wypieków , jednak sztandarową propozycją były pajdy swojskiego chleba ze smalcem i małosolnymi ogórkami. Program imprezy plenerowej uatrakcyjniła część artystyczna w wykonaniu młodych artystów. Na scenie nasi uczniowie zaprezentowali  zarówno umiejętności wokalne  jak i tanczne. Tegoroczny festyn był okazją do wspólnej zabawy i  doskonałą formą wzmacniania więzi rodzinnych oraz integracji środowiska lokalnego.

          Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Drołtowicach

   pragną  wyrazić wdzięczność wszystkim , którzy okazali  bezinteresowną pomoc podczas organizacji tegorocznego festynu .

 • Mecz piłki siatkowej
  23.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mecz piłki siatkowej.

 • Akcja "Cytrynka" w naszej szkle.

  Wspólnie z Komendą Powiatową Policji klasa IV przystąpiła do akcji "Cytrynka", która to ma na celu temperowanie charakterów zbyt szybko pędzących kierowców po drogach położonych w pobliżu szkół. Zatrzymani kierowcy, którzy przekroczyli prędkość musieli podjąć decyzję o przyjęciu mandatu karnego lub wypiciu soku z cytryny serwowanego przez uczniów z klasy IV. Ta bardzo pożyteczna akcja policji sprawiła wiele frajdy i satysfakcji uczniom naszej szkoły a wszystkich zatrzymanych kierowców zmotywowała do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Drołtowicach
  Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, Drołtowice 12 56-500 Syców
 • 062 785 1427
  fax: 62 785 1427

Galeria