• XV Powiatowy Turniej Sudoku

• W eliminacjach szkolnych do XV Powiatowego Turnieju Sudoku wzięło udział 11 uczniów z klas IV - VI oraz 7 uczniów z klas VII - VIII.

Do etapu powiatowego w Oleśnicy zakwalifikowali się:

w kategorii klas IV - VI

Zuzanna Pieprzycka, kl. IV oraz Zuzanna Błaszczak, kl. VI

w kategorii klas VII - VIII

Hanna Broszkiewicz, kl. VIII oraz Aleksandra Smorawska, kl. VIII

Etap powiatowy odbył się 8.02.2024r. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

• Książka na ferie - rozstrzygnięcie w klasach I-III

• Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie "Książka na ferie". Po przeczytaniu książki, wypełnili przygotowane kartki i przynieśli do biblioteki. Spośród 13 osób, zostały wylosowane cztery nagrody główne, a pozostałe osoby otrzymały drobny upominek. Nikola, Błażej, Ksawery i Antonina byli tymi szczęśliwcami.  Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.

• Kreatywne zajęcia.

• Lapbook - to rodzaj książki stworzonej na brystolu z maksymalnie dużą ilością zakładek, kieszonek, kopert, schowków, które zawierają informacje na temat lektury.

Klasa V na lekcji języka polskiego wykonała własne lapbooki. Uczniowie wymieniali się pomysłami, informacjami o wydarzeniach, postaciach, planowali rozmieszczenie wiadomości w lapbooku.

• Dzień Bezpiecznego Internetu.

• Jak co roku  nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet,  które zachęca szkoły  do zgłaszania  udziału w programie i promowaniu takich przedsięwzięć. Również i my się zgłosiliśmy !

Nasza szkoła przygotowała wiele inicjatyw, których celem jest przede wszystkim podejmowanie i propagowanie działań dotyczących bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach obchodów DBI na terenie naszej szkoły uczniowie na lekcjach informatyki przygotowali: prezentacje multimedialne "Bezpieczny Internet", wykonali broszury, plakaty w edytorze tekstu, jak również wykonali na kartkach A4 plakaty na temat "Bezpiecznego Internetu".

• Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicy szkolnej.

• W świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Bezpiecznego Internetu. W Polsce organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Wychowawcy świetlicy przyłączyli się do budowania bezpiecznego Internetu poprzez przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, podczas których uczniowie poznali zasady Netykiety i Bezpiecznego korzystania z internetu. Wspólnie stworzyliśmy plakat pt. "Bezpieczny Internet". Zajęcia bardzo się spodobały, a uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.

• Świetlica szkolna - robot Photon.

• W świetlicy szkolnej kolejny raz odbyły się zajęcia z robotem edukacyjnym Photon. Przypominamy iż Photon to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Dzieci  nauczyły się sterować robotem za pomocą tableta. Rozpoczęliśmy też naukę programowania, aby nasze roboty realizowały określone zadania. Uczniowie z dbałością i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, które wywołały wiele pozytywnych emocji.

• Podziękowania za zorganizowanie Zabawy Choinkowej w naszej szkole

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach dziękuje bardzo Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców               oraz pracownikom szkoły za zorganizowanie Zabawy Choinkowej dla dzieci i uczniów naszej placówki. W Zabawie Choinkowej wzięło udział 104 uczniów. Cieszę się z tak licznego udziału dzieci i rodziców w tym wydarzeniu. Dziękuję za pięknie ustrojoną salę gimnastyczną, atrakcje, słodki i syty poczęstunek. Udział tak wielu osób          w  przygotowaniu Zabawy Choinkowej stał się gwarantem udanej zabawy. Cenię Państwa pracę i zaangażowanie. Cieszę się, że nasza współpraca zaowocowała niezapomnianymi chwilami, których dzieci i uczniów naszej placówki nie zapomną.