Wszystkie Kolory Świata 2

akcja Unicef

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - akcja Unicef

Sprawozdanie.

Szkoła Podstawowa w Drołtowicach po raz drugi brała udział w akcji Unicef „Wszystkie Kolory Świata”. W listopadzie zostało zorganizowane spotkanie, gdzie uczniowie zostali zapoznani z informacjami dotyczącymi akcji. Cała szkoła zaangażowała się w tworzenie laleczek. Uczniowie otrzymali szablon i w domu, a także w czasie zajęć, wykonywali swoje prace.

Powstało 47 laleczek - wszystkie samodzielnie wykonane przez uczniów. Każda miała swoje imię i kraj pochodzenia. W szkole zostały zaprezentowane na gazetce, gdzie mogły być podziwiane przez uczniów i rodziców. W szkole odbył się także konkurs na najciekawszą laleczkę. Zdecydowanie wygrała laleczka – góral Zenek z Polski.

Zebrana ze sprzedaży laleczek kwota wynosiła 75zł i została przesłana na konto Unicef.

Znalezione obrazy dla zapytania unicef

Celem akcji jest zebranie pieniędzy na szczepionki dla dzieci w Angoli.

Angola jest państwem w Afryce. Dzieci tam chorują na ciężkie choroby, takie jak polio, gruźlica, żółta febra. Pomóc mogą szczepienia. Jest to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami.

Celem akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli.

Na czym polega projekt WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA?

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną zakładkę do książki - laleczkę UNICEF. Laleczka ta będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każdy, kto zrobi taką zakładkę, wybiera kraj pochodzenia, kolor skóry, imię.

Laleczki – zakładki będą sprzedawane w szkole, a całe zebrane pieniądze zostaną przekazane Unicef. Przyłączmy się do akcji Unicef!

Niech każde dziecko zrobi swoją zakładkę – laleczkę.