Nawigacja

WYDARZENIA / koła Szkolny Klub Europejski Klasowe Kółko Teatralne Kącik Matematyczny Otwarcie placu zabaw

WYDARZENIA / koła


 

 Rozpoczynamy nowy rok szkolny !!!     

2016 / 2017

Ciekawe, co nam przyniesie???

 

07.09.2016r.

Ewakuacja próbna

 

W tym dniu odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Pan woźny aby poinformować uczniów o zaistniałym pożarze zadzwonił trzy razy dzwonkiem.

Uczniowie po usłyszeniu sygnału natychmiast opuścili budynek. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły udali się na boisko szkolne. Po ustawieniu wszystkich uczniów w dwuszeregu.

p. Ewelina Mencel złożyła meldunek o przybyciu wszystkich uczniów w miejsce zbiórki.

P. Osiecki pochwalił uczniów za szybką i bezproblemową ewakuację. Jak widać uczniowie naszej szkoły w razie prawdziwego pożaru będą potrafili się właściwie zachować.   

                                                                             Aleksandra Szynczewska

                                                                                                   Mikołaj Smolis

 

08.09.2016.

Wycieczka rowerowa

W tym dniu w naszej szkole została zorganizowana wycieczka rowerowa z okazji zdania karty rowerowej przez klasę V. Rolę opiekuna pełnił p. Jacek Wojtas i p. Małgorzata Kontek. Podczas wycieczki wszyscy jechali grzecznie gęsiego bez żadnych wybryków. Wyjechaliśmy spod szkoły i jechaliśmy kolejno przez: Radzynę, Biskupice, Działoszę, Wojciechowo, Zawadę i z powrotem do Drołtowic. Po drodze odstawialiśmy po kolei każdego uczestnika wycieczki do domu. Zaliczyliśmy kilka postojów w tym jeden na lody przy sklepie w Działoszy. Przejechaliśmy ok. 15 km. Wycieczka przebiegła zgodnie z planem i wszyscy byli zadowoleni.laugh

                                                                                                                      Maja Guźniczak

10.09.2016r.

Festyn Rodzinny

W naszej szkole odbył się w tym dniu festyn rodzinny.

Pomysłodawcą i organizatorem był p.Jacek Mieszała – radny z naszego okręgu. Pani dyrektor bardzo chętnie włączyła się w przygotowania. Dużo pracy wykonali również nasi rodzice. I dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy uczestniczyć w rewelacyjnej imprezie.

Na początku występowali uczniowie z naszej szkoły: śpiewali i tańczyli, a Julka Słota zaśpiewała solo. Nieoceniony Michał Matyszczak zapewnił nam świetną muzykę i dzięki temu cały czas było wesoło, a pod koniec festynu tańczyliśmy zumbę. Ogromnym powodzeniem cieszyły się motocykle, dżip, kucyk i jeden choper, na których można się było przejechać. Nawet pani dyrektor skorzystała z okazji. Wszyscy, którzy skusili się na przejażdżkę wyrażali swoje zadowolenie.

Dzieci były najbardziej zadowolone z dmuchańców oraz konkursów z nagrodami. Uczestnicy festynu chętnie malowali twarze i czesali piękne fryzury. Na strzelnicy można było postrzelać do tarczy z prawdziwej broni na kulki. To dzięki grupie strzelców m.in. z Drołtowic.

        Oprócz tych atrakcji były też rozgrywki sportowe: piłka nożna – tatusiowie kontra synowie, dwa ognie – mamusie kontra córusie.

        Dzięki rodzicom na festynie było pyszne jedzenie: kiełbasa i kaszanka z grilla, frytki, ciasto, owoce.

        Wszystko to obserwował z góry dron kierowany przez pana z firmy komputerowej Ambra.

        To była bardzo, bardzo udana impreza.

                                                                                              Adrianna Dembska

17.09.2016

Sprzątanie świata

Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły sprzątali Świat. Dzieci wyposażone w rękawice i worki na śmieci, pod okiem nauczycieli, chodziły i szukały śmieci. Na szczęście  wtedy jechało mało samochodów i wszyscy przestrzegali zasad ruchu drogowego. Uczniowie świetnie się bawili, a do tego zebrali bardzo dużą ilość śmieci.

                                                                                                                    Maja Guźniczak


 

22.09.2016

Ekologiczne warsztaty edukacyjne w ZOO we Wrocławiu

były fantastyczne.

W wyjeździe uczestniczyły dwie klasy: IV i V. Na początku w specialnej sali odbyła się lekcja dotycząca zwierząt i ich środowiska życia. Lekcję prowadziła bardzo sympatyczna pani Patrycja. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji. Wszystkim bardzo podobało się zadanie, w którym losowaliśmy z pudełka gumowe podobizny zwierzątek i każdy musiał nazwać swoje zwierzątko. Największe problemy sprawiło nam okapi i kapibara. Ciekawe też było układanie wielkich kostek ze zdjęciami. Chyba dużo wiemy o zwierzątkach, bo pani Patrycja ciągle nas chwaliła. Na koniec lekcji każdy dostał mapkę zoo i książeczke z zadaniami do wykonania. Zaczęliśmy zwiedzanie zoo. Było tam dużo egzotycznych zwierząt: hipopotam, żyrafy, zebry, małpy. Słonia nie widzieliśmy, bo nie chciał wyjść. A kiedy szliśmy koło lemurów, to nakrzyczało na nas takie dziwne zwierzątko - wari. Chyba przeszkadzał mu hałas. 

Była też przerwa, podczas której kupiliśmy sobie lody i sorbety do picia. Ważnym punktem naszego wyjazdu była, oczywiście, wizyta w McDonald. 

Wycieczka nam się udała. Dopisała pogoda i humory też.

                                                                                                                                           Ada Dembska

 

 

CYBER PRZEMOC to też PRZEMOC

    FILM
Cyber Przemoc - apel. Śpiewa Julka z klasy 6

 

2.12.2016

Nocowanie w szkole.

Nasi nauczyciele zorganizowali dla starszych klas nocowanie w szkole, a dla klas młodszych wieczór bajek. Zjawił się również Święty Mikołaj z prezentami.

Wszyscy przyjechali o godzinie 18:00, klasy starsze szykowały swoje śpiwory, a klasy młodsze szykowały się do bajkowych przedstawień. Później na apelu uczniowie tańczyli i oglądali bajkę o Świętym Mikołaju. Po apelu młodsi uczniowie zaczęli występy, a starsi poszli na pizzę i  salę gimnastyczną grać w dwa ognie. Klasy 1-3 po występach czytały bajki wraz z rodzicami, a klasy 4-5 po wysiłku fizycznym oglądały filmy i grały w gry. Po jakimś czasie zjawił śię długo wyczekiwany Święty Mikołaj z prezentami dla dzieć. Około 20:00 młodsi uczniowie pojechali do domów, a starsi poszli spać (około 3:00). Wstali o 10:00 i zjedli śniadanie po czym pojechali do domów. I tak skończyło się nasze nocowanie.

 

01.03.2017

Walentynki

Tegoroczne Walentynki były bardzo ciekawe i zabawne. Organizacją zajęły się Ola, Magda i Marta z klasy 6. Odbyły się konkursy takie jak:

-rysowanie na czas 

-odbijanie piłeczki

- kręcenie hulahop

We wszystkich konkursach udział brała jedna dziewczyna i jeden chłopak z każdej klasy. Było również rozdawanie walentynek, które robili uczniowie naszej szkoły. Odbyło się też głosowanie na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka kl.1-3 i 4-6. Z klas młodszych wygrali Amelka i Igor z klasy 3, a z klas starszych - z klasy 6: Ola i Hubert.

                                                              Maja Guźniczak

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Drołtowicach
    Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, Drołtowice 12 56-500 Syców
  • 062 785 1427
    fax: 62 785 1427

Galeria