• Regulamin pracowni komputerowej

• REGULAMIN PRACOWNI KOMPUTEROWEJ

1. Do pracowni komputerowej uczniowie wchodzą pod opieką nauczyciela i zajmują wyznaczone, stałe miejsca pracy.
          2. Komputer można włączyć lub wyłączyć jedynie za zgodą nauczyciela.
          3. Nie wolno samemu resetować systemu.
          4. Na stanowisku pracy z komputerem nie wolno pić i  spożywać posiłków.
          5. Uczniowie podczas lekcji zachowują spokój i powagę, sumiennie wykonują pracę, pracują przy wyznaczonym stanowisku oraz utrzymują stanowisko komputerowe w należytym porządku.
          6. Podczas zajęć nie wolno używać telefonów komórkowych, rejestratorów, dyktafonów itp.
          7. Wszystkie nieprawidłowości zauważone podczas pracy z komputerem należy natychmiast zgłosić nauczycielowi prowadzącemu zajęcia.
          8. Podczas korzystania z Internetu zabronione jest przeglądanie treści wulgarnych, zawierających przemoc oraz logowanie się na portale społecznościowe.
          9. Bez zgody nauczyciela nie wolno w komputerze instalować żadnego własnego oprogramowania, gier itp. ani kopiować programów znajdujących się w pracowni na własne nośniki danych.
          10.  Bez zgody nauczyciela nie wolno podłączać dodatkowych urządzeń, ani odłączać żadnych elementów zestawu komputerowego.
          11.  Bez zgody nauczyciela nie wolno wprowadzać żadnych zmian w plikach systemu operacyjnego ani            w systemie zabezpieczeń.
          12.  Podczas pracy z komputerem obowiązują ogólne przepisy BHP dotyczące obsługi urządzeń elektronicznych.