• Podziękowania za przygotowanie Andrzejek dla uczniów szkoły

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach dziękuje Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców oraz pracownikom niepedagogicznym placówki za zaangażowanie w przygotowanie Zabawy Andrzejkowy. Dzięki Państwa pracy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły mogli spędzić cudowny czas ciesząc się przygotowanymi atrakcjami.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy.

• 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza przytulanka i najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Dzieci poznały historię powstania tej zabawki, dowiedziały się dlaczego cieszy się tak ogromną sympatią zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Było mnóstwo wspólnych zabaw z wykorzystanim tablicy multimedialnej.

Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

• Aplikacja Quizizz na lekcjach Techniki.

• Dziś uczniowie klasy 4 na lekcji Techniki mogli sprawdziś swoją wiedzę z zakresu Bezpieczeństwa w szkole i na drodze a do tego wykorzystaliśmy aplikację Quizizz.

Quzizz.com świetnie się sprawdza podczas zajęć w pracowni komputerowej, gdzie każdy uczeń ma możliwość rywalizacji w czasie rzeczywistym ze swoimi rówieśnikami. Lekcje już nie są nudne, a dzwonek na przerwę stanowi smutny koniec wyśmienitej zabawy.

• Akcja Charytatywna Podaruj Misia

• Odpowiadając na prośbę Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Samorząd Uczniowski zaprosił do włączenia się w akcję „Podaruj Misia”, w ramach której została przeprowadzona zbiórka przytulanek dla najmłodszych pacjentów oddziałów onkologicznych.

Dla dzieci z nowotworami, przebywających często przez długi czas w szpitalu, każdy nowy pluszowy miś jest źródłem niezwykłej radości i pocieszeniem podczas trudnego okresu leczenia onkologicznego.

Zrobiliśmy coś dobrego i dzięki włączeniu się naszej szkoły w akcję, daliśmy dzieciom wiele powodów do uśmiechu w Dniu Pluszowego Misia. Wszystkie maskotki zostaną przekazane fundacji w dniu 24 listopada.

Dziękujemy w imieniu maluchów!

Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom, Uczniom oraz Nauczycielom za bardzo aktywny udział w akcji.... zawsze można liczyć na społeczność naszej szkoły! Jesteście niezawodni.

• Pasowanie na ucznia.

• W środę , 22 listopada odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania, w którym obiecali, że z dumą i godnością będą reprezentować szkołę i swoją Ojczyznę. Zaraz po tym odbyło się pasowanie na ucznia.

• Szkolny Klub Sportowy- SKS

• W zajęciach uczestniczą dzieci już od pierwszej klasy. Integracja, ruch, wspólne spędzanie wolnego czasu powoduje, że uczestników zajęć przybywa. Brawo Wy.

• Udział w międzyszkolnym konkursie "Kocham Cię, Polsko!"

• 21.11.2023r. Nikola i Maja z klasy 8 oraz Janek z klasy 7 reprezentowali naszą szkołę w konkursie patriotycznym "Kocham Cię, Polsko!".

Uczestnicy musieli uporać się z pytaniami dotyczącymi różnych przedmiotów - m.in. historii, geografii, muzyki, sportu. Wszystkie zadania miały wspólną cechę - były związane z naszym krajem.

Nasi uczniowie dzielnie walczyli, niestety nie uzyskali miejsca na podium.

• Wycieczka do Oświęcimia.

• W dniu 20 listopada uczniowie klasy VII, VIII oraz rodzice uczestniczyli w wycieczce do Miejsca Pamięci i Muzeum w Auschwitz-Birkenau.

Celem wycieczki było przede wszystkim poznanie zjawiska holokaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce oraz oddanie czci i pamięci wszystkim ofiarom tej największej w dziejach świata zbrodniczej machiny. Zwiedzanie obejmowało obozy Auschwitz I oraz Auschwitz II Birkenau – miejsc, które stały się symbolem nazistowskich zbrodni i Holocaustu – eksterminacji narodu żydowskiego.

Z przewodnikami, po minięciu bramy z niemieckim  napisem „Arbeit macht frei”, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I. Następnie udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili najważniejsze obiekty poobozowe oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze oddając cześć ofiarom. Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne zrobiły wielkie wrażenie na zwiedzających. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej.

• Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

• Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczennice z klasy czwartej ( Amelia i Monika) oraz piątej ( Patricia) wykonały piosenki w j. angielskim. Jury w składzie: pani Ania i pani Emilia oraz pan Andrzej przyznało I miejsce Amelii . Drugie miejsce otrzymały dwie dziewczynki: Monika i Patricia. Gratulujemy wszystkim dziewczynkom pięknego wykonania utworów.

• Nietypowe odwiedziny w naszej szkole.

• W dniu dzisiejszym do naszej szkoły, przyjechała p.Marta i p. Kamil wraz ze swoim podopiecznym- psem policyjnym. Dzieci miały możliwość dotknąć, pogłaskać pieska jak również zobaczyć jak tropi. Pan Kamil, opowiedział o swoim piesku, pokazał w jaki sposób się komunikują że sobą. Dzieci były pod wielkim wrażeniem. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i współpracę.

• Wyjazd klasy 8 do Sycowa

• 15 listopada 2023r. klasa 8 pojechała do Sycowa na spotkanie profilaktyczne z p. Iwoną Guzowską, byłą pięściarką i kickbokserką, mistrzynią świata, Europy i Polski. Potem uczniowie uczestniczyli w warsztatach "8 klasa i co dalej".