Zabawa karnawałowa.
- 211
Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future" w klasach 1 – 3
Podziękowanie za pomoc w Akcji Charytatywnej
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach dziękuje bardzo za zaangażowanie w Akcję charytatywną dla Karola Kaczkowskiego. Państwa pomoc niewątpliwie pomoże chłopakowi walczyć z chorobą. Niech dobro, którego są Państwo udziałem niesie pomoc potrzebującemu i wraca do Państwa z podwojoną siłą.
Z poważaniem, Jacek W.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Hania, Zuzia i Kinga zatańczyły podczas kolejnego już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Pamiętamy o bezpieczeństwie podczas wypoczynku zimowego ❄️❄️❄️
Spotkanie z policjantką w klasach młodszych. Bezpieczne ferie.
- 7
Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future" w klasach 1 – 3
Życzenia - Ferie 2024 r.
Życzę wszystkim Uczniom i Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły spokojnych ferii!!!
Niech wolny czas będzie okazją do wspólnych działań, wyjazdów.
Niech zwykłe "bycie ze sobą" utrwala rodzinne więzy i służy wzajemnej bliskości!!!
Wszelkim feryjnym wyjazdom i zabawom niech towarzyszy rozwaga!!!
Pamiętajmy o bezpieczeństwie, które jest najważniejsze!!!
Wszystkiego dobrego! Jacek Wojtas - dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach
Konkurs Plastyczny BEZPIECZNE FERIE
- 8
Samorząd Uczniowski z okazji zbliżających się feri zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów naszej szkoły.
Bezpieczne Ferie- pogadanka z Panią Policjant.
- 5
Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future" w klasach 1 – 3
- 12
Bezpieczne ferie. Prace klasy I.
Pismo SANEPID - FERIE 2024 R.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach przekazuje pismo na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii oraz list intencyjny do rodziców opracowane przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.
Prosimy o zapoznanie się z materiałami!!!
LIST INTENCYJNY
SZANOWNI RODZICE!!!
Zbliża się okres ferii zimowych – czas wypoczynku waszych pociech niejednokrotnie związany z wyjazdami poza miejsce zamieszkania, gdzie kontakty z innymi dziećmi są bliskie i o choroby rozprzestrzeniające się poprzez bezpośredni kontakt głowy z głową jest szczególnie łatwo.
Wszawica (inaczej pedikuloza) – jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez wesz głowową, mogącą powodować m.in. zmiany skórne i stanowiącą istotny problem higieniczny.
Najczęściej wszy przenoszą się podczas przytulania, stykania się głowami, korzystania z tych samych przyborów do czesania (grzebieni, szczotek, gumek do włosów, spinek, wałków), noszenia pożyczonych od osoby z wszawicą czapek i szalików, a nawet podczas spania we wspólnej pościeli. Jednocześnie warto pamiętać, że codzienny kontakt z osobą mającą wszy nie wystarczy do tego, aby wszy zagościły na naszej głowie.
Występowanie wszawicy wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym jak również wśród starszej młodzieży nasila się w okresie ferii zimowych/w okresie wakacyjnym. Problem jest szczególnie dotkliwy dla dzieci młodszych, które nie posiadają jeszcze umiejętności samodzielnego dbania o higienę osobistą. Przebywanie w skupiskach podczas wyjazdów, w tym także wspólna zabawa i wypoczynek sprzyjają rozprzestrzenianiu się wszawicy.
RODZICU BĄDŹ CZUJNY!
1. Dziecko zarażone wszami głowowymi często drapie się po głowie.
2. Miejsca w których najczęściej gnieżdżą się wszy, to kark, skronie i za uszami.
3. Świąd i pieczenie skóry są spowodowane substancją, którą wydziela wesz głowowa.
4. Wszawicą może zarazić się zarówno uczeń, który ma długie, jak i krótkie włosy.
5. Czystość włosów nie ma wpływu na podatność na infekcję.
6. Wszawica najczęściej dosięga dzieci między 3 a 12 rokiem życia.
ZALECENIA PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW I DZIECI:
· związywanie długich włosów lub krótkie fryzury ułatwiające pielęgnację skóry głowy i włosów zwłaszcza w sytuacjach narażenia się na bliski kontakt z innymi osobami (treningi sportowe, zajęcia edukacyjne lub rekreacja grupowa);
· używanie wyłącznie osobistych przyborów higienicznych do pielęgnacji skóry i włosów (własne szczotki, grzebienie, spinki);
· codzienne czesanie i szczotkowanie włosów;
· mycie skóry głowy i włosów w miarę potrzeb, nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu;
· wyposażenie dzieci w środki higieniczne, takie jak szampony z odżywką ułatwiające rozczesywanie i wyczesywanie włosów;
· po powrocie do domu systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów.
W przypadku zauważenia gnid lub wszy we włosach należy zastosować dostępne w aptekach preparaty, które skutecznie likwidują pasożyty i ich jaja. W sytuacji wystąpienia wszawicy u dziecka kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy.
Podstawową zasadą profilaktyki wszawicy jest stała systematyczna kontrola czystości skóry włosów dokonywana przez rodziców lub opiekunów i natychmiastowa likwidacja gnid i wszy w przypadku ich zauważenia. W takiej sytuacji rodzice powinni również poinformować rodziców wszystkich dzieci, z którymi miało ono kontakt. Pomoże to w likwidacji ogniska wszawicy i w efekcie – zapobienie nawracającemu wzajemnemu zakażaniu się dzieci.
Skuteczność podejmowanych działań będzie większa, jeśli rodzice i opiekunowie będą na bieżąco współpracować z placówkami oświatowymi, do których uczęszczają ich dzieci i zastosują się do zaleceń profilaktycznych, do czego Państwa serdecznie zachęcam.
FERIE ZIMOWE 2024
Dla dzieci i młodzieży szkolnej ferie są wspaniałym czasem relaksu i odpoczynku od zajęć szkolnych i nauki. Dla wielu służb i instytucji to czas wzmożonego działania. Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wypoczynku dzieci i młodzieży Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej na terenie powiatu oleśnickiego, prowadzić będą nadzór nad warunkami higieny wypoczynku i rekreacji.
Nadzór nad placówkami wypoczynku sprawowany jest na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dla dzieci i młodzieży (Dz. U. z 2016 r. poz. 452 ze zm.). Zadaniem organizatorów jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu.
Ocenie poddane będą warunki pobytu dzieci i młodzieży w obiektach zorganizowanego zimowego wypoczynku, w tym warunki zakwaterowania, żywienia, utrzymania higieny osobistej oraz prowadzenia zajęć rekreacyjnych.
Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ramach działań oświatowo-wychowawczych promujących zdrowy tryb życia, prowadzić będą pogadanki dotyczące zachowań prozdrowotnych, m.in. na półkoloniach organizowanych przez placówki oświatowo-wychowawcze na terenie miasta oraz na turnusach wyjazdowych organizowanych na terenie powiatu oleśnickiego.
Dzieciom wyjeżdżającym na zimowiska, czy korzystającym z innych form wypoczynku zorganizowanych w miejscu zamieszkania należy przypomnieć najważniejsze zasady pozwalające, bezpiecznie i zdrowo spędzić wolny czas:
• dokładnie myj ręce pod bieżącą ciepłą wodą przed posiłkami oraz bezwzględnie po każdym skorzystaniu z toalety,
• nie używaj wspólnie z innymi osobami przyborów toaletowych, ręcznika, grzebienia
i innych oraz nie wymieniaj się i nie pożyczaj ubrań,
• dbaj o czystość, porządek i wietrzenie swojego pokoju,
• nie pij napojów z jednego kubka, czy butelki z innymi uczestnikami wypoczynku,
• dokładnie myj owoce, warzywa podczas sporządzania posiłku,
• pamiętaj o właściwym przechowywaniu żywności,
• w przypadku złego samopoczucia (m. in. nudności, bóle brzucha, wymioty, biegunka, gorączka) zgłoś się do opiekuna lub wychowawcy,
• nie zbliżaj się do obcych zwierząt (np. psa, kota) nawet jeśli robi wrażenie łagodnego,
• zimowe słońce też opala- posmaruj odsłonięte części ciała kremem ochronnym,
• wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie,
• do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych,
• nie wchodź na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek,
• zgłaszaj zawsze opiekunom dokąd wychodzisz oraz informuj ich o wszelkich sytuacjach zagrożenia (np. kontakty z postronnymi osobami).
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy apeluje do rodziców, opiekunów, organizatorów wypoczynku oraz instytucji czuwających nad bezpieczeństwem dzieci
i młodzieży o rozsądek, rozwagę i odpowiedzialność. Niech radosny i bezpieczny wypoczynek w okresie ferii dostarczy wspaniałych, niezapomnianych i pozytywnych wrażeń, tak by uczniowie jak najlepiej wypoczęli i zdrowi wrócili do swoich szkolnych obowiązków.
Technika klasa V - Pudełko ze szpatułek.
- 6
Aplikacja Quizizz na lekcjach Techniki.
Quzizz.com świetnie się sprawdza podczas zajęć w pracowni komputerowej, gdzie każdy uczeń ma możliwość rywalizacji w czasie rzeczywistym ze swoimi rówieśnikami. Quizy mogą być narzędziem do wprowadzania nowych tematów, bądź też sposobem na sprawdzenie wiedzy już zdobytej przez uczniów, jako testy wiedzy.
1
Zajęcia artystyczne w klasie I. Maski karnawałowe.
- 1
Wigilia uczniów klasy IV
- 2
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie