• Udział naszej szkoły w V edycji Ogólnopolskiej Akcji Sadzenia Drzew #sadziMY.

          • Akcja #sadzimyMY została zainicjonowana przez Parę Prezydencką 26 kwietnia 2019 r. Inicjatywę podjęto w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100 -lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95–letniej historii Lasów Państwowych – nawałnice spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach.

            Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. 

          • Czerwone korale - świetlica szkolna.

          • "Przyszła do nas Pani jesień, jarzębinę w koszu niesie.

            Daj korali nam troszeczkę nawleczemy na niteczkę".

            Skoro nadeszła już jesień, to czas na jarzębinowe korale. Świetliczaki ruszyli do nawlekania czerwonych łańcuszków. Dzięki nawlekaniu nitki na igłę oraz jarzębiny na nitkę  ćwiczyliśmy motorykę małą. Przy okazji sprawdziliśmy, które korale są najdłuższe oraz najciekawiej nawleczone. Oczywiście najbardziej cieszył wszystkich efekt finalny – piękne korale.

          • CodeWeek 2023 świetlica szkolna.

          • Świetlica szkolna wzięła czynny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek. Uczniowie kodowali za pomocą kolorowych kubeczków układjąc podany wzór na ilustracji.

            Na kolejnych zajęciach uczniowie programowali robota Photon ucząc się logicznego myślenia, planowania i przewidywania. Rozwijali koordynację wzrokowo-ruchową, polepszając orientację przestrzenną, Photon jest interaktywnym robotem, który "rozwija się razem z uczniem".

            Nauka przez zabawę jest najlepszą i najbardziej przyswajalną jej formą. Uczniowie mogli się o tym przekonać podczas programowania Photona za pomocą tabletów. Dzięki specjalnej macie edukacyjnej, uczniowie operowali robotem w różnych orientacjach przestrzennych. Grafika, symbole oraz kształty umieszczone na polach maty ułatwiały dzieciom tworzyć własne zadania do zaprogramowania.

          • CodeWeek 2023

          • W dniach 07- 22 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji Code Week 2023, czyli Europejski Tydzień Kodowania.

            W tym szczególnym tygodniu – Tygodniu Kodowania w ciekawy i interesujący sposób promujemy i popularyzujemy programowanie i umiejętności cyfrowe.  Uświadamiamy korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat.

            Uczniowie klasy 8 na lekcjach informatyki programowali w środowisku Scratch pod hasłem "Animacja w programie Scratch". Uczniowie klas 4 - 7 poznali język Assembly i wykonywali zadania na platformie Instakod. 

          • Zajęcia w oddziale przedszkolnym

          • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pedagogiem specjalnym . Celem spotkania było rozwijanie funkcji komunikacyjnych i  poznawczych .

          • Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future" w klasach 1 - 3

          • Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności “Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future” to nowy standard w edukacji. Dzieci wychowywane są w dwujęzyczności – równolegle poznają język lokalny i język globalny, czyli angielski. Język angielski dzieci przyswajają w sposób naturalny, tzn. na tych samych zasadach co język ojczysty, a więc w czasie codziennych zabaw i aktywności - bezpośrednio z kontekstu.

          • Lekcja historyczna w kl. V

          • Warsztaty historyczne pt. „Starożytne cywilizacje”.

            W dniu 13 października 2023r. uczniowie uczestniczyli w  żywej lekcji historii ,  która przybliżyła im najważniejsze wydarzenia z  czasów , kiedy powstawały:  Mezopotamia, Egipt, Indie i Chiny.

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie zadań domowych

          •                                                                                                                              Wrocław 2023-10-09

             

                         Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice!

             

            W związku z zapytaniami i wątpliwościami dotyczącymi prac domowych zadawanych uczniom i ich oceniania oraz zasad poprawiania przez uczniów niesatysfakcjonujących ocen informuję, że:

            1. Kwestie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych regulują:

            - Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późn. zm.)

            - Ustawa z dnia 7 września 1991 r.  o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 2230 z późn. zm.)

            - Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 373 z późn. zm.)

                2.  Formy pracy uczniów i zasady ich oceniania określa statut szkoły. Jest on  uchwalany przez Radę Szkoły (społeczny organ szkoły złożony w równych częściach przez nauczycieli, uczniów i rodziców), a w przypadku jej braku przez Radę Pedagogiczną.

                3. Zadawanie i ocenianie prac domowych przez nauczycieli jest legalne. Zgodne z przepisami prawa oświatowego szkoły w swoich statutach szczegółowo regulują kwestie zadawania i oceniania prac domowych. Określają także sposób i termin poprawiania ocen niesatysfakcjonujących uczniów (w tym zwłaszcza ocen niedostatecznych), liczbę podejść do poprawy i wagę nowej oceny.

                 4. W opinii Rzecznika Praw Dziecka wyrażonej w dniu 8 stycznia 2020 r. praca domowa pełni ważne funkcje dydaktyczne, utrwala wiadomości zdobyte podczas zajęć w szkole, rozwija inicjatywę ucznia, kształci samodzielność myślenia i działania. To trafna opinia, wszak - jak mawiali starożytni Rzymianie - repetitio est  mater studiorum - powtarzanie jest matką wiedzy. Rzecz jasna zadawanie prac domowych powinno być celowe, przemyślane i dostosowane do indywidualnych potrzeb ucznia. Prace domowe nie mogą nadmiernie obciążać ucznia, który po zajęciach dydaktycznych w szkole powinien mieć czas na odpoczynek, zabawę, uczestnictwo w życiu rodzinnym, spotkania z rówieśnikami, a także rozwijanie własnych zainteresowań.

                5. To nauczyciel w sposób najbardziej wiarygodny i kompetentny może ocenić indywidualne potrzeby swojego ucznia. W przypadku odczucia, że uczeń jest przeciążony pracami domowymi można zgłosić problem nauczycielowi danego przedmiotu, w dalszej kolejności wychowawcy i dyrektorowi szkoły, który sprawuje w  szkole nadzór pedagogiczny. Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać we wspólnocie szkolnej w spokojnej, merytorycznej rozmowie.

               6. Roztropnie zadawane prace domowe dobrze służą rozwojowi ucznia. Uczą też obowiązkowości i odpowiedzialności. To ważne, bo misją szkoły jest nie tylko uczyć, ale i wychowywać młode pokolenie. Traktując uczniów z szacunkiem i serdecznie warto nakładać obowiązki i wysoko trzymać poprzeczkę wymagań. Takie przecież będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

             

                                                                                        Z poważaniem pozostaję

                                                                                             Roman Kowalczyk

                                                                                     Dolnośląski Kurator Oświaty

                                                                                                                                      

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Drołtowicach
      • spdroltowice(malpa)onet.pl
      • 062 785 1427 fax: 62 785 1427
      • Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, Drołtowice 12 56-500 Syców Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych