• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w czwartek, 1 września,  o godz. 8:30.

Po mszy świętej o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły  (spotkanie odbędzie się przed szkołą, a w razie deszczowej pogody na sali gimnastycznej). Po spotkaniu ogólnym odbędzie się spotkanie  wychowawców z uczniami w klasach:

Kl. I – s. 19 –  wychowawca: mgr Emilia Dobrzak

Kl. II – s. 20 – wychowawca: mgr Anna Wojtasik

Kl. III – s. 18 – wychowawca: mgr Anna Krzywania- Łacina

Kl. IV – s. 15 – wychowawca: mgr Danuta Balcer

Kl. V – s. 22 – wychowawca mgr Ewelina Mencel

Kl. VI – s. 21 – wychowawca mgr Dorota Błach

Kl. VII – s. 23 – wychowawca mgr Karolina Konopko

Kl. VIII – s. 24 – wychowawca mgr Krystyna Korczyńska

Oddział przedszkolny - s.4 - wychowawca mgr Ewa Klimek - Barańska

Zapraszamy serdecznie!!!

• Przygotowania nowej sali informatycznej trwają...

• Trwają remonty w pomieszczeniu po byłej filii biblioteki w Sycowie, gdzie od września 2022 r. funkcjonować będzie nowa sala informatyczna. Do tej pory udało się:

- doprowadzić instalację  alarmu,

- doprowadzić instalację  elektryczną,

- doprowadzić instalację internetową,

- przeprowadzić prace remontowe tj. zamurowanie drzwi, rozburzenie ścianki działowej, wyrównanie ścian            i kładzenie gładzi na  ścianach i suficie.

W działaniach, jak zawsze, pomagają rodzice uczniów i pracownicy szkoły:

- p. Jarosław Żarecki i p Edyta Żarecka

- p. Grzegorz Michalak i p. Małgorzata Michalak

- p. Marian Kaczmarek z synem Marcinem

- p. Karol Karsznia, Kamil Ślusrek, Kacper Gracz

- p. Roman Bałwas

- p. Adrian Kopiec z synami

- p. Edyta Żarecka

- p. Małgorzata Michalak

Pomocą służy również sołtys Drołtowic, p. Anna Jerzyk.

Dyrektor szkoły z całego serca dziękuje wszystkim za wszelką okazaną pomoc.

• Remont sali nr 21 zakończony

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach z radością informuje, że dokończony został remont sali nr 21 (byłej sali komputerowej). Od września 2022 r. uczniowie klasy 6 będą uczyć się w pięknej, nowoczesnej sali. Odnowienie sali związane było z przygotowaniem nowej sali informatycznej i możliwe było dzięki wsparciu tej inicjatywy przez rodziców uczniów i pracowników szkoły. Chciałbym w tym miejscu podziękować bardzo rodzicom uczniów, którzy wykonali remonty tj. p. Paweł Nolberczyk oraz p. Artur Kowalczyk. Podziękowania kieruję również dla p. Marzeny Nolberczyk, która była organizatorką działań remontu sali gimnastycznej z ramienia rodziców, a także p. Grzegorzowi Ryglowi i uczniom Mikołajowi i Filipowi. Dziękuję również państwu Dziedzic za wykonanie mebli do klasy, które już wkrótce wzbogacą wyposażenie sali. Podziękowania kieruję również dla pracowników szkoły za czynny udział w remontach.

• Zmiana na stanowisku sekretarki szkoły

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach informuje, że od dnia 1 sierpnia 2022 r. funkcję sekretarki szkoły pełni p. Maja Węglarz. Pani Mai życzymy owocnej pracy oraz realizacji zawodowych planów i zamierzeń. Jednocześnie żegnamy p. Elżbietę Konopko, która przez wiele lat pełniła funkcję sekretarki/sekretarza w naszej szkole. Dziękujemy za sumienną pracę i zaangażowanie w wypełnianie obowiązków. Niech zasłużony odpoczynek, po ponad 40 - letniej pracy, będzie dla pani czasem na realizację dotychczas odłożonych planów      i  marzeń.