Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się we środę, 1 września o godz. 8:30.
Aby nie stwarzać zbyt dużego tłoku nie odbędzie się spotkanie ogólne z uczniami i ich rodzicami.
Godz. 9:00 – spotkanie wychowawców z uczniami w klasach:
Kl. I – s. 20 – dziecko + 1 opiekun, wychowawca: mgr Anna Wojtasik
Kl. II – s.18 – uczniowie, wychowawca: mgr Anna Krzywania- Łacina
Kl. III – s. 15 – uczniowie, wychowawca: mgr Emilia Dobrzak
Kl. IV – s. 22 – uczniowie, wychowawca: mgr Ewelina Mencel
Kl. V – s. 21 – uczniowie, wychowawca mgr Dorota Błach
Kl. VI – s. 23 – uczniowie, wychowawca mgr Agnieszka Froniewska
Kl. VII – s. 24 – uczniowie, wychowawca mgr Krystyna Korczyńska
Kl. VIII – s. 19 – uczniowie, wychowawca mgr Danuta Balcer
Oddział przedszkolny – s. 4 – dzieci + opiekunowie, wychowawca mgr Ewa Klimek – Barańska
Rodziców uczniów Kl. II – VIII zapraszamy na spotkanie z dyrektorem, które odbędzie się przed szkołą, a w razie deszczowej pogody na sali gimnastycznej.
Archiwum Aktualności
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Podziękowania za pomoc w remoncie sali nr 22
Podziękowania
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Drołtowicach dziękują rodzicom klasy siódmej za pomoc w remoncie sali lekcyjnej. Niezbędne prace tj. kładzenie gładzi oraz malowanie ścian i sufitu zmieniły diametralnie oblicze klasy. Mamy nadzieję, że lepsze warunki lokalne znajdą odzwierciedlenie w lepszych wynikach w nauce😊. Dzięki zaangażowaniu rodziców od 1 września 2021 r. uczniowie klasy siódmej będą uczyć się w nowoczesnej klasie…
Szczególne podziękowania dla p. Marty i Pawła Śliwińskich, którzy byli inicjatorami prac😊.
W pracach udział wzięli także rodzice:
Patryk Janik
Dominik Midura
Karol Frysiak
Sebastian Zima
Lesław Musiał
Anna i Tadeusz Kozak
Anna Waloch
Magdalena Sznajder
Marta Frysiak
Ewa Froń
oraz uczniowie: Jagoda Frysiak i Filip Zima
a także pracownicy szkoły.
2
Pożegnanie ks. Proboszcza Piotra Wesołowskiego
„Wiara to jest ciągłe szukanie, ciągłe wątpliwości, wiara nie oznacza kamiennego spokoju, braku rozdarcia. W tym także jest podobna do miłości. Nawet wiara prosta nie istnieje bez niepokoju.”
Ks. Jan Twardowski
Niesłabnącego żaru ducha w jakże trudnej kapłańskiej posłudze duszpasterskiej oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów życzą pracownicy, uczniowie i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Drołtowicach. Niech Księdza życie będzie żywym głosem Ewangelii i wymownym świadectwem Boga na ziemi. Niech Matka Boża otacza Księdza Matczyną miłością i opieką a święci: Ojciec Pio i Jan Paweł II orędują za Księdzem w niebie. Bóg zapłać za wszelkie dobro, które było księdza udziałem!!!
Remont sali nr 22
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach dziękuje bardzo zaangażowanym rodzicom uczniów klasy szóstej za pomoc w remoncie sali nr 22.
Obecnie trwają prace tj. usuwanie starej farby i gruntowanie ścian.
W najbliższym czasie planowane jest kładzenie gładzi i malowanie ścian.
Pomocy już udzielili:
Państwo Kozak
Pan Sebastian Zima i Filip Zima
Pan Marian Kaczmarek
Pan Paweł Śliwiński
USTERKA TELEFONICZNA NAPRAWIONA
Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że awaria telefonu została usunięta.
Awaria linii telefonicznej
W związku z awarią linii telefonicznej i wydłużającym się czasem jej naprawy nie ma możliwości kontaktu telefonicznego ze szkołą. Naprawa planowana jest do 22 lipca 2021 r.
Prosimy o kontakt e-mail:
spdroltowice@onet.pl
lub bezpośrednio do szkoły, w godz pracy.
PRACA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W DROŁTOWICACH W SIERPNIU 2021 R.
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W SIERPNIU PRACUJE 25 GODZIN TYGODNIOWO.
Czas trwania zajęć
7:30
– 12:30
W sierpniu świetlica szkolna nie pracuje.
Prosimy o przyprowadzanie dzieci o godz. 7:30 i odbiór o godz. 12:30.
W czasie pracy oddziału przedszkolnego obiad wydawany jest o godz. 11:30.
Odbiór indywidualnych zaświadczeń dla uczniów, którzy przystąpili do egzaminu ósmoklasisty
Dnia 9 lipca 2021 r. w godz. 9:00 - 11:00 wydane zostaną zaświadczenia dla uczniów, którzy przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Zapraszamy po odbiór zaświadczeń.
Pożegnanie klasy VIII.
- 176
Pożegnanie klasy VIII.
Zakończenie roku szkolnego. Odział przedszkolny i klasy I - VII
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Drołtowicach zapraszają na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Harmonogram:
Msza święta dziękczynna za rok szkolny 2020/2021 odbędzie się w piątek, 25 czerwca o godz. 8:30 na świeżym powietrzu.
Aby nie stwarzać zbyt dużego tłoku nie odbędzie się spotkanie ogólne z uczniami i ich rodzicami.
Rozdanie świadectw nastąpi w klasach o godz. 9:30.
Zakończenie klasy ósmej – godz. 11:00 - na sali gimnastycznej.
Ognisko klasy 5 na Błotniku
- 21
Wyjazd uczniów z klasy I i II do Bajkolandu do Sycowa.
22 czerwca uczniowie z klasy I i II wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Bajkoland „do Sycowa. Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Szaleństwom w kulkach, na zjeżdżalniach i trampolinie nie było końca! Wszystkie buzie były uśmiechnięte i zadowolone. Każdy znalazł coś dla siebie. Był też czas na zjedzenie pysznych lodów w parku. Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły na pyszny obiadek.
34
Wakacyjnie w klasie 2
Nowa galeria Wakacyjnie w klasie 2 została dodana do albumu fotograficznego
Wakacyjnie w klasie 2
1
Dzień Muzyki
21 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Ogóolnopolski Dzień Muzyki. Samorząd Uczniowski zorganzował pokaz uzdolnień, pasji i zainteresowań uczniów. Uczniowie prezentowali tańce, śpiewy, grę na istrumentach muzycznych.
29
Uczniowie klasy 3 w Campusie w Domasławicach
- 7
Nagrody w konkursie z języka angielskiego "Pokaż Maryśce język" rozdane
Przypominamy uczniów, którzy wzięli udział i odnieśli sukces w konkursie z j. angielskiego organizowanym przez SP nr 2 w Sycowie - "Pokaż Maryśce język". Konkurs organizowany był jeszcze w okresie wzmożonego reżimu sanitarnego. Dzisiaj zwycięzcy mogą cieszyć się odebraniem nagród.
Gratulujemy nagrodzonym!!!
H. Urbanek - I miejsce
W. Wólkiewicz - II miejsce
W. Karsznia - udział
Julia Nawrot - udział
Wycieczka integracyjna klasy 6 do Szczodrowa
- 13
15 czerwca uczniowie klasy 6 wraz z dyrektorem, opiekunem oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę rowerową do Szczodrowa. Na miejscu, dzięki uprzejmości p. Midura, skorzystaliśmy z dobrodziejstw świetlicy wiejskiej. Zabawa na świeżym powietrzu była przednia... Pieczona kiełbaska, lody i wata cukrowa osładzały nam błogi czas zabawy... Organizatorzy dziękują za wspaniałe przyjęcie i organizację spotkania w Szczodrowie.
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 - 3 w plenerze.
Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas młodszych konkurs "Dzieci z różnych stron świata" Uczniowie wykonywali swoje prace wykorzystując różne techniki plastyczne i wyobraźnię. Pogoda oraz dobry nastrój dopisały!!!
46
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie