• 24-26 dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla dzieci przedszkolnych i uczniów kl. I - VII

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach informuję, że ze względu na Egzamin Ósmoklasisty
            24 – 25 – 26 maja  2022 r.  są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej w Drołtowicach

Na podstawie: Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r. poz 1603)

W dni wolne od nauki dyrektor szkoły ma obowiązek  zorganizować zajęcia wychowawczo – opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie mogą                w tych dniach zapewnić im opieki.
                W związku z tym proszę do dnia 20.05.2022 r. r. poinformować pisemnie wychowawców o potrzebie zorganizowania opieki w szkole dla Państwa dzieci. Dla zgłoszonych dzieci świetlica będzie czynna w godz. od 8.00 – 14.00.
            Jednocześnie informuję, że w dniach 24 - 26 maja 2022 r. nie kursują autobusy.

• "Jesteśmy bezpieczni"- konkurs w Zespole Szkół w Dziadowej Kłodzie

• Nasze dwa zespoły reprezentowane w kategorii I-III przez: Monikę, Ewę i Michała - zajęli IV miejsce, a zespół klas starszych w składzie: Maja, Wiktoria i Marta zajął I miejsce. Zawodnicy wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie resuscytacji, postępowania w przypadku urazów, omdleń oraz umiejętności poprawnego wezwania służb ratowniczych. Dodatkowo klasy starsze miały jeszcze jazdę po wyznaczonym torze na rowerze. Gratulacje.

• Edukacyjna terenowa gra przyrodnicza "Leśna Szkoła z Klimatem"

• Uczennice naszej szkoły: Marta, Maja i Wiktoria wzięły udział w grze terenowej, której zadaniem było wypełnienie zadań opisanych w kartach pracy w jak najkrótszym czasie. Zadania były  teoretyczne, techniczne, terenowe i sprawnościowe, za które przydzielane były punkty. Dziewczyny zdobyły  piękne III miejsce. Gratulacje.

• Podziękowania dla naszych uczniów.

• Pan Edmund Goś, członek Towarzystwa Miłośników Sycowa złożył wizytę w naszej szkole i podziękował uczniom z kl VII i VIII za czynny udział w sprzątaniu cmentarza w Biskupicach.

• Międzynarodowy Dzień Książki.

• Aby uczcić święto uczennice  z aktywu Samorządu Uczniowskiego czytały swoim młodszym kolegom znane wiersze.

Odbył się również Konkurs Wiedzy o Baśniach i Bajkach.

Uczniowie klas starszych wykonali na plastyce zakładki do książek.

• Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

• Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym:

Termin od 16 maja do 20 czerwca 2022r. do godz.15.00

Złożenie wniosku o przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej wraz z ewentualnymi dodatkowymi dokumentami .

Termin od 24 czerwca do 13 lipca 2022r. do godz. 15.00

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły oraz

o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Termin do 13 lipca 2022r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej oraz dodatkowych dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków poświadczonych w oświadczeniach.

Termin do 19 lipca 2022r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej oraz dodatkowych dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków  lub kryteriów branych pod uwagę w postanowieniu rekrutacyjnym.

Termin 20 lipca 2022r.

Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

Termin od 16 maja do 25 lipca 2022r.

Wydawanie przez szkołę skierowania na badania lekarskie .

Termin od 21 lipca do 28 lipca 2022r. do godz. 15.00

Potwierdzenie przez kandydata lub jego rodziców woli uczęszczania do wybranej szkoły poprzez dostarczenie świadectwa szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty , o ile nie zostały złożone oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Termin 29 lipca 2022r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz ewentualnych wolnych miejscach w poszczególnych oddziałach

• Vivat 3 Maj!🇵🇱🇵🇱🇵🇱

• Uczennice klasy 8: Julka, Zosia i Zuzia reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystych obchodów z  okazji Święta Narodowego 3 Maja.

Uczennice wraz z opiekunem SU złożyły kwiaty pod pomnikiem pamięci „Poległym w walce o wolność Polski" na rynku w Sycowie.