• BohaterOn

• BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Uczniowie z klasy IV przyłączyli się do projektu.Obejrzeli przedstawienie teatralne "Niebajka o Powstaniu Warszawskim".

• Edukacja dla bezpieczeństwa - z panem Sebastianem Zimą.

• Na dzisiejszej lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa mieliśmy okazję uzyskać informację o obronie terytorialnej, pracy w wojsku i innych ciekawch rzeczach, które opowiedział nam pan Sebastian Zima, który na co dzień pracuje w słuzbach mundurowych.

Bardzo dziękujemy za poświęcony dzieciom czas.

• V edycja Sycowskiej Pogoni- Biegi Młodzieżowe "Małych Asów"

• 11.09.2022r odbył się bieg-" Małych asów". Naszą szkołę i przedszkole reprezentowali:

Marcin Klek- przedszkole - III miejsce

Marysia Sobolewska III miejsce

Monika Klek - III miejsce

Adam Sobolewski, Maja Zielińska i Martyna Górna tuż za podium.

Gratulujemy wszystkim.

Dziękuje bardzo rodzicom za opiekę nad dziećmi.

• Samorząd szkolny klas V-VIII

• W nowym roku szkolnym 2022/2023

Przewodnicząca szkoły- Julia

Zastępcami- Wiktoria  i Hania

Pozostałe osoby: Maja, Zuzia, Kinga, Oliwier i Julka.

opiekun: Ewelina Mencel

• Wywiadówka - 15 września 2022 r.

Dyrektor oraz wychowawcy zapraszają na wywiadówkę -  15 września 2022 r.

Spotkanie z rodzicami odbędzie się w formie stacjonarnej, w klasach.

Harmonogram spotkań z rodzicami:

Oddział przedszkolny i  klasy I – VIII

W trakcie spotkań z rodzicami odbędzie się spotkanie  z dyrektorem szkoły.

18:30 – spotkanie z Radą Rodziców

• „Koduj z Gigantami” - bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży.

• „Koduj z Gigantami” - bezpłatne warsztaty z programowania dla dziecii młodzieży, organizowane przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będzie CyberbezpieczeństwoCelem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz NASK. Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszych placówkach (sprawdź gdzie na stronie: www.kodujzgigantami.pl) w blisko 100 polskich miastach, a takżew formie online. Akcja potrwa od 3 do 25 września 2022 roku.

• Próbna ewakuacja.

•   05 września została w naszej szkole przeprowadzona próbna ewakuacja.Jej celem było przypomnienie procedur postępowania na wypadek różnego rodzaju zagrożeń.

• Dożynki Gminne w Drołtowicach

• Dnia 3 września w Drołtowicach odbyły się Dożynki Gminne. W przygotowaniach do nich udział brała cała społeczność, w tym i nasza placówka. Pracownicy szkoły przygotowali piękne dekoracje, a uczniowie i ich rodzice czynnie uczestniczyli w wydarzeniach związanych z Dożynkami.

Uczennice, które wystąpiły na scenie to:

Wiktoria Karsznia – „Śpiewam i tańczę”, „Szkolne wyzwanie”

Hanna Pieprzycka, Izabela Zajc, Franciszka Jasicka – „Dzieweczki ze Śląska”

Oliwia Urbańska, Hanna Urbanek – „Tyle było dni” Marek Grechuta

• Dowozy uczniów

• Przypominamy, że lekcje w SP Drołtowice rozpoczynają się o godz. 7:45. Świetlica czynna do odjazdu autobus o 15:45. Dokładne godziny odjazdu autobusów w zakładce: Dla rodziców - Dowozy uczniów. Ostatni autobus wyjeżdża o 15:30 spod szkoły do Biskupic oraz o 15:45 spod szkoły do Szczodrowa. W pierwszych dniach września prosimy o wcześniejsze przybycie na przystanek.

W roku szkolnym 2022/2023 dowóz dzieci, uczniów należących do obwodu szkoły organizuje: POLBUS-PKS.

Opiekun podczas dowozów: wkrótce

Rozkład dowozów uczniów Szkoły Podstawowej w Drołtowicach : wkrótce

Dowozy uczniów - wyłącznie w dni pracy szkoły, z wyłączeniem okresu ferii zimowych i letnich oraz dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023.

• Drodzy Uczniowie, Rodzice uczniów, zaproszeni goście,  szanowne koleżanki i koledzy, pracownicy szkoły! Czas wakacji, urlopów dobiegł końca. Dzisiaj rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny – rok szkolny 2022/2023. Przed nami czas wytężonej nauki, pracy. Mam nadzieję, że  wakacyjne doświadczenia, przygody i poznane osoby staną się przyczynkiem do rozwoju własnego każdego z nas i pozostaną na długo w naszej pamięci. Rok szkolny 2022/2023 rozpoczynamy z nadzieją, że będzie spokojniejszy niż lata wcześniejsze. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się wydarzy lecz dzięki współpracy, wzajemnej życzliwości i szacunku  możemy stawić czoło wyzwaniom, które pojawią się w ciągu najbliższych 10 miesięcy. Już teraz chciałbym życzyć uczniom wysokich wyników w nauce, rodzicom satysfakcji z wyników dzieci, nauczycielom cierpliwości i efektów w pracy pedagogicznej, a pracownikom niepedagogicznym zadowolenia z wykonywania swoich obowiązków.